Od kilkunastu lat trwa współpraca z Oddziałem Łomżyńskim "Wspólnota Polska". Ośrodek Kultury często gości zespoły i delegacje z zagranicy. Natomiast zespół "Żurawiacy" bierze udział w organizowanych uroczystościach przez Stowarzyszenie, kilkakrotnie zespół występował na wyjazdach zagranicznych, najczęściej na Litwie i Ukrainie. Członkowie ludowego zespołu "Żurawiacy" są członkami "Wspólnoty Polskiej". Zespół "Żurawiacy" corocznie występuje w Łomży na organizowanym spotkaniu noworoczno-opłatkowym przez "Wspólnotę Polską".

Współpraca naszego ośrodka kultury z Wydziałem Elektrycznym Politechniki Warszawskiej trwa od 1988 r. od chwili utworzenia Izby Pamięci prof. Kazimierza Drewnowskiego w Drewnwie-Ziemakach, którą zainicjował prof. Mieczysław Hering.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu od lat współpracuje z Muzeum Rolniczym im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu. W 1985 r. dyrektor Roman Świerżewski nawiązał współpracę z byłym dyrektorem Kazimierzem Uszyńskim przy organizacji po raz pierwszy Świętego Wieczoru w chacie - fili Muzeum w Drewnowie-Ziemakach, gdzie w kolejnych latach organizowane były dożynki i wykopki pod wiatrakiem.