11 maja nasz ośrodek rozbrzmiewał dźwiękami muzyki i głosami młodych wokalistów,
W niedzielę 19 marca wszyscy ludzie dobrej woli i wrażliwego serca wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz poszkodowanych
15 marca gościliśmy w ośrodku kultury grupę młodzieży ze szkoły podstawowej w Bogutach-Piankach, Tymiankach-Buciach oraz seniorów z Klubu Seniora w Bogutach.
8 marca–Dzień Kobiet, wyjątkowa okazja do wyrażenia szacunku i wdzięczności dla
25 lutego 2023 roku w naszym ośrodku odbył się Turniej FIFA 22
Konsekwencją polityki okupacyjnej władz sowieckich na ziemiach polskich w latach 1939-1941 były różnorodne i brutalne represje zmierzające do spacyfikowania podbitego terenu. W latach 1940-1941 miały miejsce cztery wielkie deportacje: w lutym, kwietniu i czerwcu 1940. Oraz w czerwcu 1941 r. Na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej objęły one całe grupy społeczno-zawodowe, takie jak osadnicy wojskowi, leśnicy oraz kategorie ludności uznane za „niebezpieczne”, np. uciekinierzy z niemieckiej strefy okupacyjnej, rodziny ziemiańskie, krewni osób represjonowanych za udział w walce przeciwko władzom sowieckim. Doświadczyli oni koszmaru transportowania, a portem zamieszkania i pracy w niesłychanie ciężkich warunkach „na nieludzkiej ziemi”. Co najmniej 15 procent osób deportowanych zmarło w czasie tej katorgi.
Pierwsze puzzle pojawiły się w Europie w XVIII wieku. Początkowo składały się z kilku elementów
„Tradycja” – to słowo wielokrotnie powtarzane przez uczestników Świętego Wieczoru,
6 listopada w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach odbyły się uroczystości związane
4 września mieszkańcy gminy Boguty-Pianki oraz przybyli goście
Strona 1 z 6