22 września kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się

W niedzielę 27 sierpnia 2023 roku w Bogutach-Piankach odbyły się Dożynki Gminno-Powiatowe

30 lipca 2023 roku w kościele w Bogutach-Piankach odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę

18 czerwca odbył się I Międzygminny Rajd Rowerowy „A to ci historia”.

W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 18 czerwca widnieje

11 maja nasz ośrodek rozbrzmiewał dźwiękami muzyki i głosami młodych wokalistów,

     W niedzielę 19 marca wszyscy ludzie dobrej woli i wrażliwego serca wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz poszkodowanych

     15 marca gościliśmy w ośrodku kultury grupę młodzieży ze szkoły podstawowej w Bogutach-Piankach, Tymiankach-Buciach oraz seniorów z Klubu Seniora w Bogutach.

   8 marca–Dzień Kobiet, wyjątkowa okazja do wyrażenia szacunku i wdzięczności dla

   25 lutego 2023 roku w naszym ośrodku odbył się Turniej FIFA 22

      W dniach 20 – 24 lutego wszystkie chętne dzieci

Konsekwencją polityki okupacyjnej władz sowieckich na ziemiach polskich w latach 1939-1941 były różnorodne i brutalne represje zmierzające do spacyfikowania podbitego terenu. W latach 1940-1941 miały miejsce cztery wielkie deportacje: w lutym, kwietniu i czerwcu 1940. Oraz w czerwcu 1941 r. Na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej objęły one całe grupy społeczno-zawodowe, takie jak osadnicy wojskowi, leśnicy oraz kategorie ludności uznane za „niebezpieczne”, np. uciekinierzy z niemieckiej strefy okupacyjnej, rodziny ziemiańskie, krewni osób represjonowanych za udział w walce przeciwko władzom sowieckim. Doświadczyli oni koszmaru transportowania, a portem zamieszkania i pracy w niesłychanie ciężkich warunkach „na nieludzkiej ziemi”. Co najmniej 15 procent osób deportowanych zmarło w czasie tej katorgi.