Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

W sobotę 4 maja odbyła się pierwsza po wielu latach majowa potańcówka, której organizatorem był Wójt Gminy

oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. Wydarzenia, wpisane dawniej w kalendarz każdej wioski i gminy, powróciło po wielu latach by cieszyć mieszkańców i gości.
Na placu za urzędem gminy, który w tym dniu wyglądał wyjątkowo, zgromadzili się przedstawiciele wszystkich pokoleń, mieszkańcy gminy Boguty oraz okolic a także goście, którzy spędzali długi majowy weekend w naszych stronach. Zabawę prowadził zaprzyjaźniony już zespół Said of Band. Na stoiskach gastronomicznych można było nabyć lokalne przysmaki, upiec kiełbaskę nad ogniskiem. Pogoda i chętni do wspólnej zabawy nie zawiedli. Było klimatycznie! Mamy nadzieję wprowadzić majową potańcówkę do kalendarza naszych gminnych wydarzeń.
W organizację imprezy zaangażowali się bardzo chętnie członkowie organizacji pozarządowych z terenu gminy Boguty-Pianki. Podziękowania należą się druhom OSP w Bogutach-Piankach, członkom Klubu Seniora, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Tymiankach-Buciach, Stowarzyszeniu Nasze Boguty oraz osobom indywidualnym.