26 kwietnia o godzinie 10.30 przed urzędem gminy stawili się wszyscy chętni

do wspólnego maszerowania w ramach obchodów Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Wydarzenia wspólnie zorganizowali: Wójt Gminy Boguty-Pianki, Szkoła Podstawowa w Bogutach-Piankach, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach oraz Stowarzyszenie Towarzystwo nasze Boguty. Biało-czerwony pochód rozpoczynali seniorzy. Za nimi dzielnie podążali najmłodsi uczestnicy marszu – przedszkolaki, za którymi maszerowali uczniowie szkół podstawowych i inni mieszkańcy gminy. Trasa biegła wokół miejscowości Boguty-Pianki. Porządku i bezpieczeństwa podczas marszu strzegli niezawodni strażacy z OSP w Bogutach-Piankach. Na mecie czekały na wszystkich pyszne kiełbaski, które wspólnie piekliśmy przy ognisku. To było bardzo miłe wspólne świętowanie!