Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

W kalendarzu świąt nietypowych pod datą 18 czerwca widnieje

Międzynarodowe Święto Pikniku. W wielu krajach w tym dniu odbywają się pikniki rodzinne. W Wielkiej Brytanii temu typowemu posiłkowi na świeżym powietrzu poświęcony jest cały tydzień, podczas gdy w Australii stał się wręcz świętem narodowym.
W tym roku Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach wprowadził do swojego kalendarza Święto Pikniku. 16 czerwca, w piątkowe popołudnie zaprosiliśmy dzieci, młodzież i rodziców do wspólnego świętowania. Na placu za urzędem gminy czekały na wszystkich atrakcje w postaci kiełbaski z grilla, popcornu i napojów. W przygotowaniu stoiska z przekąskami uczestniczyli członkowie Towarzystwa Nasze Boguty. Każdy uczestnik wydarzenia przybył z własnym kocykiem i koszyczkiem z przysmakami, które skonsumowano wspólnie w trakcie pikniku. Niespodzianką dla dzieci były zabawy z animatorką z wykorzystaniem wielkoformatowych gier i ogromnych baniek mydlanych.
Mimo niepewnej pogody zabawa była wyśmienita. Święto Pikniku z pewnością wejdzie na stałe do kalendarza wydarzeń Gminnego Ośrodka kultury i sportu w Bogutach-Piankach.