11 maja nasz ośrodek rozbrzmiewał dźwiękami muzyki i głosami młodych wokalistów,

którzy przybyli by zaprezentować się podczas przesłuchań. Festiwal otworzył uroczyście Pan Wójt Jędrzej Drewnowski, podkreślając ważny temat dbałości o naszą planetę, który był myślą przewodnią I Festiwalu Piosenki Ekologicznej. Gościliśmy także Panią Elizę Drewnowską Radną Powiatu Ostrowskiego, która podczas swojej pracy zawodowej jako nauczyciel przyrody przez wiele lat przekazywała uczniom wiedzę na temat ekologii.
W festiwalu udział wzięło ponad 40 uczestników. Reprezentowali oni różne instytucje i placówki. Gościliśmy dzieci i młodzież z gminy Nur, Zaręby Kościelne, miasta Czyżew i oczywiście naszych miejscowych artystów. Wszystkie prezentacje zaciekawiły publiczność oraz komisje konkursową, która wyłoniła zwycięzców w pięciu kategoriach. Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wartością dodatkową wydarzenia była możliwość spotkania się z koleżankami i kolegami z innych szkół i instytucji kultury, wymiana doświadczeń i konfrontacja swoich umiejętności z innymi uczestnikami festiwalu. Mimo formuły konkursu i rywalizacji podczas wydarzenia panowała wspaniała koleżeńska atmosfera. Gratulujemy udanych występów. Dziękujemy wszystkim za przybycie. Zapraszamy na kolejne edycje festiwalu.

pdfProtok_z_obrad_komisji.pdf