Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

     W niedzielę 19 marca wszyscy ludzie dobrej woli i wrażliwego serca wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz poszkodowanych

w wyniku pożaru mieszkańców gminy Boguty-Pianki. 10 marca spłonął dom państwa Tymińskich z miejscowości Tymianki-Pachoły. Mimo natychmiastowej akcji gaśniczej budynek wymaga gruntownego remontu.
Rodzina, przyjaciele i sąsiedzi natychmiast ruszyli z pomocą. Do udziału w niedzielnej akcji charytatywnej nikogo nie trzeba było namawiać. Pierwsza część zbiórki, której głównym organizatorem była Parafia pw. Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach miała miejsce przed kościołem w Bogutach-Piankach, gdzie panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tymiankach-Buciach częstowały domowym ciastem wszystkich ofiarodawców. O godzinie 13.30 wydarzenie kontynuowano w naszym ośrodku kultury. W pomoc zaangażowały się niemal wszystkie instytucje i organizacje z terenu gminy Boguty-Pianki. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach przeprowadzili pokaz i szkolenie udzielania pierwszej pomocy oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa dotyczące użytkowania przydomowych kotłowni z piecami węglowymi. Przez cały czas trwania akcji można było także obejrzeć z bliska wozy strażackie udostępnione na placu przed ośrodkiem kultury. Loteria fantowa przygotowana przez stowarzyszenie Nasze Boguty cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród dzieci i dorosłych. Członkowie stowarzyszenia serwowali również popcorn i pyszną kawę z ekspresu. Animacje dla najmłodszych prowadzone przez nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach okazały się strzałem w dziesiątkę. Na scenie ośrodka swoje talenty prezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach oraz młodzież uczęszczająca na zajęcia muzyczne w naszym ośrodku kultury. Wydarzenie uświetnił swoim występem zespół Denim. Podczas akcji można było pokrzepić się pyszną grochówką przyrządzona przez Przewodniczącego rady Gminy Boguty-Pianki Pana Grzegorza Tymińskiego. Seniorzy z Klubu Seniora serwowali wyśmienitą babkę ziemniaczaną. Panie z KGW wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach przygotowały wyśmienite wypieki i watę cukrową. Podczas niedzielnej akcji charytatywnej uzbierano 19 482,14 zł. Pieniądze przekazano na specjalne subkonto utworzone przy parafii w Bogutach-Piankach. Obecny na wydarzeniu Wójt Boguty-Pianki Pan Jędrzej Drewnowski podziękował wszystkim zaangażowanym za pomoc i obiecał kontynuację zbiórki. Przez cały czas trwania niedzielnej kwesty był z nami poszkodowany Pan Krystian Tyminski, który ze wzruszeniem dziękował wszystkim uczestnikom wydarzenia.