15 marca gościliśmy w ośrodku kultury grupę młodzieży ze szkoły podstawowej w Bogutach-Piankach, Tymiankach-Buciach oraz seniorów z Klubu Seniora w Bogutach.

Młodzież wraz z seniorami uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych, które prowadziła pani Marta Rybak – florystka i pasjonatka rękodzieła. Tegoroczne warsztaty poświęcone były sztuce tworzenia kwiatów z krepiny i robienia palmy wielkanocnej. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe dla wszystkich uczestników niezależnie od wieku. Palmy, które powstały na warsztatach zostały przekazane na akcję charytatywną na rzecz poszkodowanych w wyniku pożaru mieszkańców gminy Boguty-Pianki. Wartością dodaną warsztatów była integracja seniorów i młodzieży. Warsztaty przedświąteczne wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu więc na kolejne zapraszamy w grudniu.