Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

      Pierwsze puzzle pojawiły się w Europie w XVIII wieku. Początkowo składały się z kilku elementów

i były przeznaczone tylko dla dzieci, jednak z biegiem czasu i rozwojem druku stały się rozrywką również dla dorosłych. Idea ustanowienia Międzynarodowego Dnia Puzzli i Łamigłówek pojawiła się w 2003 roku w Belgii. Rok później, 29 stycznia po raz pierwszy obchodzono Międzynarodowy Dzień Puzzli i Łamigłówek.
     W związku z obchodami tego nietypowego święta w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się I Gminny Rodzinny Turniej Układania Puzzli na Czas. W zmaganiach wzięło udział 9 drużyn. W drodze losowania wybrane zostały 500 elementowe zestawy puzzli, na ułożenie których zawodnicy mieli 120 minut. Zwycięska drużyna zakończyła układanie po upływie 114 minut. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci puzzli i drobnych gadżetów. Drużyny nagrodzone w Turnieju to:
I miejsce – Dorota , Łukasz i Antoni Sikorscy
II miejsce – Wioleta, Amelia i Ksawery Kendzierscy
III miejsce – Anna, Weronika i Michał Biesiada
     Układanie puzzli to świetna zabawa i okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, a także sposób na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i koncentracji. Gratulujemy zwycięzcom. Zachęcamy do udziału w drugiej edycji turnieju.