Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

     4 września mieszkańcy gminy Boguty-Pianki oraz przybyli goście

hucznie pożegnali lato podczas Festynu Rodzinnego „Pożegnanie Lata”. Festyn połączony był z uroczystością Dożynek Gminno-Parafialnych i rozpoczął się mszą świętą dziękczynną w kościele parafialnym w Bogutach. Współorganizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Mazowieckiego.
     Druga część imprezy miała miejsce na placu za urzędem gminy gdzie czekały na wszystkich stoiska handlowe i gastronomiczne, strefa malucha oraz wspaniała scena, na której gościły zespoły i soliści zaproszeni na festyn. Po ceremonii dzielenia się chlebem, którą poprowadził Wójt Gminy Boguty-Pianki Jędrzej Drewnowski swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach i Tymiankach-Buciach. Potem kolejno na scenie występowały zespoły ludowe: Klub Seniora, Zespół Śpiewaczy Nadbużanie, Małkinianka, Międzypokoleniowy Zespół Wokalny Kwiaty Polskie z Chmielewa, Żurawiacy i Laskowianki. Dla fanów mocniejszego brzmienia wystąpiły zespoły:  
Said off Band, Capital oraz Zambrowska Kapela Eli. Gwiazdą tegorocznego festynu był zespół Topky, na występ którego przybyły specjalnie do Bogut rzesze młodych fanów muzyki disco-polo.
     Podczas festynu można było porozmawiać z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Banku Spółdzielczego w Czyżewie i Urzędu Gminy w Bogutach-Piankach. Animacje dla najmłodszych przygotowali członkowie stowarzyszenia Towarzystwo Nasze Boguty. Oprócz tego były przejażdżki na kucyku i zabawa na dmuchańcach.
     Festyn Rodzinny odbył się dzięki ogromnemu wsparciu Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz sponsorów, którzy okazali  wspaniałomyślność i przekazali środki na organizację imprezy. Są to:

*Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg Spółka z Ograniczona Odpowiedzialnością Andrzej Dudzik

* Firma Hortus Beata i Paweł Dmochowscy

* Bank Spółdzielczy w Czyżewie

* Spółka T& D z Ograniczoną Odpowiedzialnością Dorota i Dariusz Wyszyńscy z Bogut

* Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Zorza Wojciech Jastrzębski

*Rolstal Pawłowski spółka z Ograniczoną odpowiedzialnością

* Firma Mado Andrzej Mróz

* Przedsiębiorstwo Handlowo- usługowe „Robert”

* Firma Pomiary Ochronne Jan Grzeszczuk

* Neoenergetyka Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

* Automatyka Arkadiusz Czyżewski

* Sieć marketów Dino Polska S A