Przy pięknej pogodzie, we wspaniałej atmosferze i w doborowym towarzystwie przebiegała zabawa podczas tegorocznego Festynu Rodzinnego„Pożegnanie Lata”

, który odbył się 5 września. Współorganizatorem wydarzenia był Marszałek Województwa Mazowieckiego.  Zrewitalizowany plac za urzędem gminy wypełniony  został stoiskami promocyjnym i handlowymi. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci w postaci dmuchanych zjeżdżalni, jazdy kucykiem, konkursów sportowych, warsztatów plastycznych, malowania twarzy oraz ciekawych  zajęć przyrodniczych prowadzonych przez przedstawicieli firmy GAZ-SYSTEM.

Wydarzenie zaszczycili swoja obecnością znamienici goście:  Marek Zagórski – minister cyfryzacji, Sylwester Dąbrowski - wicewojewoda mazowiecki, Krzysztof Winiarski – radny sejmiku województwa mazowieckiego, Marcin Grabowski – kierownik delegatury mazowieckiego urzędu wojewódzkiego, Józef Rostkowski - wicestarosta powiatu ostrowskiego oraz Jerzy Bauer – burmistrz Ostrowi Mazowieckiej.

Ciekawy program artystyczny umilał czas i zapewniał wspaniałą zabawę obecnym na festynie. Występy rozpoczęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Tymiankach-Buciach oraz Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach. Premierowym występem popisali się członkowie klubu seniora prezentując krótki koncert piosenki biesiadnej. Zaproszenie na festyn przyjęły zespoły ludowe, które uświetniły  wydarzenie. Panie i panowie z zespołów Małkinianka, Laskowianki, Kwiaty Polskie oraz Żurawiacy bawili zebranych śpiewając i tańcząc przy dźwiękach ludowych instrumentów. Do wspólnej zabawy zaangażował wszystkich wspaniały artysta Andrea Lattari podczas koncertu piosenki włoskiej. Taneczne rytmy towarzyszyły również występowi Kapeli Przekrój z Ostrołęki, która poprowadziła  biesiadę dla uczestników spotkania. Nieco mocniejsze uderzenie zaprezentował zespół Sideoffband, który gościł w Bogutach już po raz drugi. Gwiazdą wieczoru była energiczna Patrycja Runo – piosenkarka, tancerka, choreograf i aktorka, jedna z największych gwiazd cygańskiej sceny muzycznej. Na koniec imprezy wystąpił dla wszystkich zespół Spontan, który porwał do tańca młodszą część publiczności.

Podczas festynu każdy mógł zjeść pyszną grochówkę z kuchni polowej, którą przygotowały członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Tymiankach-Buciach. Na stoisku Lokalnej Grupy Działania Zielone Sioło z Ostrowi Mazowieckiej można było spróbować produktów nagrodzonych Laurem Marszałka i wziąć udział w warsztatach przędzenia na kołowrotku oraz bibułkarskich. Pracownicy Urzędu Gminy w Bogutach-Piankach oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zachęcali do szczepienia przeciw wirusowi COVID - 19 i promowali zdrowy styl życia bez nałogów. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Wspaniałe wydarzenie jakim był festyn nie odbyłoby się bez pomocyi zaangażowania instytucji oraz osób indywidualnych. Dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe. Przedsięwzięcie wsparli:

Zarząd Banku Spółdzielczego w Czyżewie, Firma Młyn Ciechanowiec Jachimczuk i Stanisławski, Wojciech Jastrzębski z Centrum Ogrodniczego Zorza, Firma Transportowo-Usługowa Mirosław Przesmycki, Firma Materiały Budowlane Dariusz Michałowski, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Robert Godlewski, Firma Mado Andrzej Mróz, Zakłady Mięsne Świderscy Kosów Lacki.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy. Pamiętajmy, że każdy ma coś, co może dać innym. Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane przez Gminny Ośrodek kultury i Sportu.