Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Już po raz kolejny Kapituła Medalu Wiktora Godlewskiego przyznała wyróżnienia

osobom oraz instytucjom działającym na rzecz ochrony dóbr przyrody i popularyzującym wiedzę przyrodniczą. Przyznawany od 1992 roku medal upowszechnia pamięć o Wiktorze Godlewskim – wybitnym przyrodniku i wielkim patriocie, który urodził się w Bogutach.
W związku z panująca pandemią tegoroczna edycja miała nieco inny przebieg niż zwykle. Członkowie Kapituły obradowali zdalnie a termin nadsyłania wniosków został przedłużony. Uroczystość wręczenia medali zaplanowano na wiosnę 2021 roku. Laureatami tegorocznej edycji są:
Jerzy Sikorski – za działalność na rzecz ochrony środowiska i popularyzację wiedzy przyrodniczej,
Nadleśnictwo Kaliska – za twórcze kultywowanie tradycji Arboretum Wirty, prowadzoną działalność naukową, ochronę przyrody oraz edukację społeczeństwa,
Prof. dr hab. Władysław Danielewicz – za osiągnięcia na rzecz ochrony przyrody i popularyzację wiedzy przyrodniczej,
Mgr inż. Barbara Siedlicka – za wieloletnie działanie na rzecz roślinności na Uniwersytecie Warszawskim, a w szczególności za pracę w ogrodzie na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego,
Dr Hanna Werblan-Jakubiec – za szczególne zasługi w prowadzeniu Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz działania na rzecz ochrony ginących gatunków roślin w Polsce.