Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

   W październiku zakończył się remont dolnej kondygnacji Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach dofinansowany

ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury  w ramach Programu „Infrastruktura domów kultury”. Całkowity koszt zadania wyniósł 140 550 złotych. Dofinansowanie stanowiło 71,15 %, co równa się kwocie 100 000 złotych. Pozostałe środki to wkład własny Gminy Boguty-Pianki.

   W ramach prac remontowych powiększono  pomieszczenia, wymieniono okna,  część instalacji elektrycznej i centralnego ogrzewania. Ośrodek zyskał piękną, przestronną łazienkę dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zakupione zostały stoły, szafy, lampy  oraz zestawy malarskie dla dzieci.
   Realizacja projektu wpłynie znacząco na rozszerzenie oferty ośrodka kultury, podniesie poziom świadczonych usług i zapewni komfort odbiorcom organizowanych przedsięwzięć edukacyjno-kulturalnych.  Wyremontowana  przestrzeń stanie się dodatkowym miejscem przeznaczonym do prezentacji dorobku kulturalnego mieszkańców gminy oraz gości Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach.