Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

6 stycznia w uroczystość Trzech Króli odbyło się 35. Spotkanie Kolędnicze organizowane przez Wójta Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Spotkania, których pomysłodawcą był Pan Roman Świerżewski – wieloletni dyrektor GOKiS, mają charakter przeglądu i gromadzą zespoły kolędnicze, chóry, zespoły ludowe oraz uczniów okolicznych szkół już od ponad trzech dekad. W związku z tym, że gmina Boguty-Pianki leży na pograniczu województwa mazowieckiego i podlaskiego przegląd obejmuje swoim zasięgiem kilka powiatów i dwa województwa. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, który wsparł finansowo jubileuszową imprezę.


Podczas tegorocznego spotkania tradycyjnie sala widowiskowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pękała w szwach. Na scenie kolejno pojawili się: 9-letnia skrzypaczka Wiktoria Walska z Warszawy, Zespół Kolędniczy „Herody” i grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej w Tymiankach- Buciach, chór szkolny i grupa prezentująca jasełka ze Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach, Zespół Kolędniczy z Wyszonek Błoni w przedstawieniach „Z kozą” i „Herodem”, Zespół ludowy” Zapominajka” z Zarąb Kościelnych, Zespół Kolędniczy „Herody” z Bogut-Pianek, Jacek Nowak z ruchoma szopką z Wąsosza, Zespół Śpiewaczy Nadbużanie z Nura. Widzowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu śpiewając kolędy i odpowiadając na zapytania płynące ze sceny. Tradycją jest, że w czasie występów koza, diabeł i śmierć wędrują między widzami strasząc i rozbawiając publiczność. Tak też było i w tym roku.


W czasie występów Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tymiankach-Buciach serwowały spragnionym widzom napoje i słodkie przekąski. Na zakończenie tradycyjnie członkowie zespołów, zaproszeni goście oraz widzowie wspólnie odśpiewali kolędę „Bóg się rodzi”. Za wspaniałe występy podziękował artystom Pan Wójt Jędrzej Drewnowski i obecna Pani dyrektor GOKiS Izabela Bogucka.