Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

W dniu 30 października 2019 roku miało miejsce uroczyste spotkanie, na którym Wójt Gminy Boguty-Pianki Jędrzej Drewnowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Boguty-Pianki Grzegorz Tymiński podziękowali Panu Romanowi Świerżewskiermu za wieloletnią pracę na rzecz kultury na stanowisku dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach.

Podziękowania za wieloletnią współpracę złozyli przedstawiciele szkół, instytucji, stowarzyszeń, przyjaciele i współpracownicy. Uczestnicy spotkania podkreślali w swoich wypowiedziach jak ważna była praca Pana dyrektora dla społeczności gminnej, a działalność Ośrodka rozsławiła gminę Boguty-Pianki i jej mieszkańców w kraju i poza jego granicami. To Panu dyrektorowi zawdzięczamy uroczystości, które na stałe wpisały się w kalendarz mieszkańców kraju (Medale Wiktora Godlewskiego za działania na rzecz przyrody) i powiatu ostrowskiego ("Święty Wieczór" - Spotkania Kolędnicze w Święto Trzech Króli). Zespół ludowy Żurawiacy działający już niemal 20 lat to również zasługa Pana Świerżewskiego. Dziesiątki wystaw i publikacji, setki ciekawych spotkań, ale przede wszystkim niezliczone wzruszenia, uśmiechy, chwile zadumy i radości.

Podczas spotkania nie zabrakło niespodzianek, które wywołały uśmiech i wzruszenie. Zespół Żurawiacy zaskoczył wszystkich wyjątkowym koncertem dedykowanym Panu dyrektorowi, a prezentacja fotografii przywołała miłe wspomnienia. Pan dyrektor w swoim wystąpieniu wspominał trudne początki pracy, podzielił się z zebranymi anegdotami i refleksjami zbieranymi przez ponad trzy dekady. Z ust honorowego gościa spotkania popłyneły podziękowania i ciepłe słowa skierowane do wszystkich przybyłych gości.

Na zakończenie uroczystości wszyscy skosztowali pysznego tortu przygotowanego specjalnie na ten wyjątkowy wieczór.

Galeria