Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

W dniu 11 listopada w Bogutach-Piankach odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz samorządowych, delegacje stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, poczet sztandarowy Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II oraz mieszkańcy gminy Boguty-Pianki.

Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. za Ojczyznę odprawioną w kościele parafialnym pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Bogutach-Piankach. Następnie delegacja władz samorządowych na czele z Panem Wójtem Gminy udała się na mogiłę żołnierską przy ulicy Wiejskiej, by złożyć kwiaty.

Kolejna część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego o godzinie 12.00 licznie zgromadzona publiczność obejrzała część artystyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli szkół z terenu gminy. Akademia zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych pod przewodnictwem Zespołu Żurawiacy.

To wspólne spotkanie w dniu narodowego święta uświadomiło wszystkim zgromadzonym jakim wielkim dobrem jest niepodległość naszego kraju, za którą nasi przodkowie przelewali krew.

Galeria