Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

     24 stycznia 2020  roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się spotkanie z Ryszardem Sobolewskim podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem pod tytułem  „Meksyk – kraj wielu kultur”.

     Pan Sobolewski mówi o sobie: „Pasją moją są dalekie podróże i fotografowanie. Ameryka Łacińska to mój drugi dom. ”Fotografia i marzenia o zwiedzeniu odległych lądów towarzyszyły mu od najmłodszych lat. Uwielbiał oglądać relacje z wypraw Toniego Halika, Stanisława Szwarca Bronikowskiego. Pierwsze podróże odbył w połowie lat osiemdziesiątych, ale sytuacja polityczna ograniczyła je tylko do niektórych krajów europejskich. Marzenia o dalekich podróżach zaczęły się spełniać w 2002 roku, kiedy to udał się do Gwatemali. Potem był Meksyk i spotkanie ze zdumiewającą kulturą Azteków i Majów, następnie kolebka Inków – Ekwador, Peru, Boliwia, Brazylia, Kolumbia, Wenezuela oraz Indie. Każda wyprawa to bagaż wrażeń, którymi chętnie się dzieli poprzez artykuły ukazujące się na łamach różnych czasopism, a także wystawy fotograficzne, organizowane na terenie całego kraju, nad którymi honorowy patronat sprawują ambasadorzy prezentowanych krajów.
     Piątkowa prezentacja dotycząca piękna Meksyku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony miłośników podróży, ale także młodzieży ciekawej świata. Całe spotkanie przebiegło w miłej, interesującej atmosferze i wzbudziło marzenia oraz tęsknotę za poznawaniem ciekawych zakątków ziemi. Ponadto impreza było okazją, by nabyć oryginalne rękodzieło. Pan Ryszard wkrótce wyrusza na kolejną wyprawę i być może ponownie zawita do nas aby nam o niej opowiedzieć.