Instytucje kultury – prowadzone lub współprowadzone przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – w związku z czasowym zamknięciem muzeów, filharmonii, oper, teatrów czy bibliotek, przygotowały bogatą ofertę, umożliwiającą kontakt ze sztuką poprzez kanały internetowe. Zachęcamy do korzystania z tych możliwości - zwiedzajmy, słuchajmy koncertów, czytajmy, oglądajmy i kontemplujmy sztukę.

Kultura w sieci

 

Już po raz kolejny Kapituła Medalu Wiktora Godlewskiego przyznała wyróżnienia

   W październiku zakończył się remont dolnej kondygnacji Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach dofinansowany

2 sierpnia 2020 roku mieszkańcy gminy Boguty-Pianki wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowali

10 lutego 2020r. przypada 80. rocznica deportacji ludności polskiej do ZSRR.

 Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach był współorganizatorem międzynarodowego wydarzenia sportowego, które miało miejsce 15 lutego 2020 r. w Bogutach – Piankach.

Ferie zimowe to wyczekiwany przez dzieci czas. Niestety aura nie pozwoliła na typowo zimowe zabawy na śniegu.

     24 stycznia 2020  roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się spotkanie z Ryszardem Sobolewskim podróżnikiem, fotoreporterem i dziennikarzem pod tytułem  „Meksyk – kraj wielu kultur”.

W środę 15 stycznia  w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach miało miejsce ciekawe spotkanie z Robertem Radzikiem, dziennikarzem, pasjonatem historii i fotografii, autorem książek o Żołnierzach Niezłomnych Białostocczyzny i Północnego Mazowsza.
Pisarz ma na swoim koncie kilka publikacji o tematyce historycznej. Do tej pory ukazały się: „Z otchłani niepamięci”, „Wnutriennicy, czyli cena zdrady”, „Wyklęci”. Najnowsza powieść,  która była głównym tematem  spotkania ,  nosi tytuł „Wszystko dla kochanej Ojczyzny”. Jest to zbeletryzowana biografia porucznika Tadeusza „Ciemnego” Narkiewicza, oparta na

6 stycznia w uroczystość Trzech Króli odbyło się 35. Spotkanie Kolędnicze organizowane przez Wójta Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. Spotkania, których pomysłodawcą był Pan Roman Świerżewski – wieloletni dyrektor GOKiS, mają charakter przeglądu i gromadzą zespoły kolędnicze, chóry, zespoły ludowe oraz uczniów okolicznych szkół już od ponad trzech dekad. W związku z tym, że gmina Boguty-Pianki leży na pograniczu województwa mazowieckiego i podlaskiego przegląd obejmuje swoim zasięgiem kilka powiatów i dwa województwa. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek, który wsparł finansowo jubileuszową imprezę.

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać

Ks. Jan Twardowski

 

To już 13 raz w 3 niedzielę Adwentu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu seniorzy i osoby samotne wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście obchodzili piękne Spotkanie Wigilijne połączone z opłatkiem, wieczerzą oraz kolędowaniem.

  Święta to magiczny czas, jedyny taki w całym roku. W oczekiwaniu na Boże Narodzenie zaprosiliśmy uczniów klas IV-VIII z terenu gminy Boguty-Pianki na Warsztaty Bożonarodzeniowe. 13 grudnia sala widowiskowa wypełniła się po brzegi młodymi artystami. Dzieci pod kierownictwem Pani Marty Rybak, prowadzącej zajęcia, robiły „ szmaciane choinki” i zdobiły słomiane wianuszki.