Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać

Ks. Jan Twardowski

 

To już 13 raz w 3 niedzielę Adwentu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu seniorzy i osoby samotne wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście obchodzili piękne Spotkanie Wigilijne połączone z opłatkiem, wieczerzą oraz kolędowaniem.

O godzinie 13:30 spotkanie rozpoczęła Pani Marianna Skowron – Prezes Stowarzyszenia Towarzystwo Nasze Boguty, która  powitała przybyłych gości oraz złożyła tradycyjne życzenia. Nie obeszło się również bez podziękowań za wsparcie w zorganizowaniu i przygotowaniu tej pięknej uroczystości skierowanych do Koła gospodyń Wiejskich w Tymiankach-Buciach, członków Klubu Seniora oraz członków stowarzyszenia. Zaproszeni goście złożyli  życzenia świąteczne obecnym na spotkaniu seniorom i połamali się opłatkiem ze wszystkimi zebranymi.

Po serdecznych życzeniach scenę zajęli kolędnicy – uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bogutach-Piankach. Ich program artystyczny z pewnością zasłużył na wielkie oklaski. Przedstawienie bożonarodzeniowe i koncert kolęd wzruszyły do łez i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Podczas spotkania nie zabrakło wigilijnych potraw. Tradycyjnie odbył się także Konkurs Kulinarny na Tradycyjną Potrawę Wigilijną, w którym udział wzięło kilkanaście pań. Komisja wyłoniła najsmaczniejsze potrawy i hojnie nagrodziła zwyciężczynie. Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych, a przybyli goście wspólnie, radośnie kolędowali przy wtórze Zespołu Żurawiacy i zaprzyjaźnionych muzyków.

 Świąteczny czas jest dla wielu osób szczególny, zawsze traktowany z wielkim sentymentem. Przypomina on o ważnych wartościach dla każdego człowieka oraz pozwala na oddalenie się od problemów dnia codziennego, a więc wydarzenia takie jak Spotkanie Wigilijne podtrzymują wśród ludzi tradycję i pozwalają na lepsze przeżycie ważnych dla każdego katolika świąt.

 

Galeria