Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Po 10 letniej przerwie plac przy zabytkowym wiatraku w Drewnowie Ziemakach znów zatętnił muzyką i gwarem. W niedzielne popołudnie 8 września setki ludzi mogły wziąć udział w ”Spotkaniu pod wiatrakiem„ zorganizowanym przez Wójta Gminy Boguty-Pianki oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach. Współorganizatorami byli Samorząd Województwa Mazowieckiego i Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Partnerem wspierającym imprezę było Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu. Festyn był wspaniałą okazją do integracji mieszkańców gminy, prezentacji dorobku kulturalnego zespołów ludowych, lokalnych twórców, talentów dzieci i młodzieży z terenu gminy Boguty-Pianki.

Każdy uczestnik spotkania znalazł coś dla siebie. W programie imprezy były występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych gminy Boguty-Pianki. Miłośnicy ludowego śpiewania mieli okazję posłuchać zespołów ludowych i śpiewaczych między innymi Laskowianki, Nadbużanie, Kwiaty Polskie, Żurawiacy. Swój wokalny talent zaprezentowali młodzi artyści z Bogut. Specjalnie dla fanów mocniejszego uderzenia wystąpił Zespół Side off Band, którego różnorodny repertuar porwał do tańca niemal wszystkich uczestników. Wyczekiwana przez wszystkich gwiazda wieczoru Renata Dąbkowska z Zespołem Dystans swoim koncertem poruszyła nie tylko miłośników muzyki tanecznej. Występom towarzyszyła wystawa starych traktorów, stoiska z rękodziełem, stoiska gastronomiczne, plac zabaw dla dzieci, degustacja potraw regionalnych. Dodatkowa atrakcją była możliwość zwiedzania zabytkowego wiatraka koźlaka w towarzystwie pracownika muzeum, do którego należy obiekt. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tymiankach-Buciach i Klubu Seniora z Bogut przygotowały dla wszystkich uczestników pyszny posiłek, a o porządek i bezpieczeństwo podczas spotkania zadbali Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach. Zorganizowano również warsztaty plastyczne dla dzieci, które prowadziły nauczycielki miejscowej szkoły oraz Międzysołecki Konkurs Kulinarny na potrawę z ziemniaka, w którym I nagrodę ufundował i wręczył Pan Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek. Festyn zakończyła dyskoteka z DJ-em Arturem Jasińskim.

Podziękowania należą się wielu mieszkańcom gminy, którzy zaangażowali się w przygotowania oraz sponsorom wspierającym działania organizatorów, a są nimi: Bank Spółdzielczy w Czyżewie
Centrum Ogrodnicze Zorza
Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Trakt
Firma Mado Andrzej Mróz
Firma Jawotex Tymiński Żukowski
T&D Stolarstwo Meblowe Dariusz Wyszyński
Firma AWID Andrzej Wyszyński
Stolarstwo Meblowe Grzegorz Majewski
Firma Hortus Beata i Paweł Dmochowscy
Ireneusz Boćkowski Państwowy Zakład Ubezpieczeń
Firma Mimar Maria Głębocka
Firma Rolstal Marcin Pawłowski
Sklep Spożywczo-Przemysłowy Olmar Mirosław Zakrzewski
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Robert Robert Godlewski
Sawik – Handel Maszynami Rolniczymi – Daniel Krajza i Arkadiusz Samsel

Galeria