Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

W zwiazku z 80 rocznicą wybuchu II wojny światowej 4 października w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się I Spotkanie kolekcjonersko-historyczne "Podziel się historią" połączone z otwarciem wystawy pt. "Wojna 1939-1945 we wspomnieniach mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i okolic" udostępnionej przez Bibliotekę Miejską w Ostrowi Mazowieckiej.

Zaproszenie na spotkanie przyjęli kolekcjonerzy: Ryszard Deniziak, Wojciech Łopuski, Robert Uszyński i Marek Krajewski. Panowie zaprezentowali niezwykle ciekawe zbiory militariów z okresu I i II wojny światowej, których nie powstydziłoby się największe muzeum. Na zwiedzających niezapomniane wrażenie robiły szable, pistolety, strzelby i pociski. Panowie z pasją opowiadali uczniom o swoich zbiorach. Eksponaty na I Spotkanie kolekcjonersko-historyczne udostępniło również Muzeum Forteczne w Piątnicy oraz mieszkańcy gminy Boguty-Pianki. Niezwykłym gościem na spotkaniu był Pan Leopold Dmochowski żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych pseudonim "Sęk" mieszkający obecnie we wsi Drewnowo Dmoszki. Pan Leopold podzielił się wzruszającymi wsponieniami z młodzieża i dorosłymi mieszkańcami naszej gminy przybyłymi na spotkanie.

Problematyka II wojny światowej zajmuje szczególne miejsce w pamięci Polaków. Tym bardziej należy podkreślać potrzebę podtrzymywania pamięci o niej. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie spotkania. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach.

Galeria